MÁ PRÁCE VE SNĚMOVNĚ

Do Poslanecké sněmovny jsem byl poprvé zvolen v roce 2010 a od listopadu 2013 mám tu čest být předsedou Poslaneckého klubu ČSSD. V této pozici se soustředím především na organizaci chodu Poslanecké sněmovny a reálné výsledky při naplňování programových cílů ČSSD – jen tak bylo možné s volebním výsledkem 20,45% hlasů zrealizovat téměř celý náš volební program.

Přestože v zájmu zkvalitnění přijímaných zákonů byl změněn jednací řád Poslanecké sněmovny a legislativní proces se tak významně prodloužil, a současně jsme čelili rozsáhlým obstrukcím opozice, je 349 schválených zákonů v historii Poslanecké sněmovny rekordem a blíží se jejím limitním možnostem.

Důležitější je však skutečnost, že byly schváleny zákony pro společnost mimořádně potřebné, na které veřejnost v mnoha případech netrpělivě dlouhá léta čekala a až současná vláda Bohuslava Sobotky a Poslanecká sněmovna je prosadily. Mimo jiné zákon o prokazování původu majetku, přísnou regulaci hracích automatů nebo účinnou ochranu před lichváři.

0
zákonů
jsme schválili